Muret gri në brendësi: opsionet e projektimit, kombinimet e ngjyrave

Hijeshia e rreptë, nënvlerësimi i lehtë dhe sofistikimi sublim i gri në brendësi u vlerësuan jo vetëm nga stilistët e shquar, por edhe nga pronarët e shtëpive. Sa të gabuar janë njerëzit që e konsiderojnë këtë ngjyrë të shurdhër dhe pa shprehje! Pa vëmendje dhe fisnike, me shumë hije, gri është ...

Tavani i aluminit në banjë: teknologjia e instalimit, të mirat dhe të këqijat

Banjo i përket llojit të lokaleve në të cilat kushtet e funksionimit janë të vështira. Përveç kësaj, është e nevojshme që gjithmonë të ruani pastërtinë e përsosur këtu. Në këtë drejtim, është e rëndësishme të tregoni vëmendje maksimale kur zgjidhni materialet e mbarimit. Dhe meqenëse kjo dhomë ka një nivel të lartë ...

Si të lidhni një intercom nëse është shkëputur për mospagesë: procedura, këshilla, rishikime

Ekziston një intercom në pothuajse çdo shtëpi të qytetit. Kjo është një gjë e dobishme që ndihmon edhe në aspektin e sigurisë. Dhe gjithçka do të ishte mirë, por ju duhet të paguani për intercom. Ekziston një kategori njerëzish që vonojnë pagesa të tilla dhe përfundojnë pa një intercom, kështu që ...

Mulli i mishit Bosch MFW 68660: rishikime, karakteristika kryesore, pasqyrë e funksioneve

Një mulli elektrike i mishit është një pajisje e domosdoshme e kuzhinës. Kjo ju lejon të përpunoni mishin shumë shpejt dhe të merrni mish të grirë për gatimin e një shumëllojshmëri të pjatave. Fshirëset moderne elektrike të mishit do t'ju ndihmojnë të copëtoni dhe grini fruta dhe perime, të merrni lëng të shijshëm dhe të shëndetshëm prej tyre, të bëni salcice të bëra në shtëpi dhe ...

Oktapodi - çfarë është dhe si ta zgjidhni atë në mënyrë korrekte

Pajisjet e duhura për një zhytës janë një garanci për sigurinë e tij nën ujë. Kjo është veçanërisht e vërtetë për pajisjet që janë përgjegjëse për një furnizim të qetë dhe të rregullt të ajrit të frymëmarrjes. Një nga këto pajisje është oktapodi.

Çfarë është ajo?

Pjesë këmbimi për fazën e dytë të rregullatorit ...

A është e mundur të bëni një tavan të shtrirjes në kuzhinë: tiparet e instalimit, disavantazhet e mundshme, kujdes

Shumë janë të interesuar nëse është e mundur të bëni një tavan të shtrirë në kuzhinë. Kjo dhomë është mjaft specifike për shkak të lagështisë së lartë dhe ndotjes së ajrit. Në lidhje me këtë, jo të gjitha materialet janë të përshtatshme për veshjen.

Ju mund të bëni tavan i shtrirë në kuzhinë. Por ju duhet të merrni parasysh veçoritë e kësaj ...

Përfitimet e një divani për të fjetur në mekanizmin Eurosof

Çdo vit, numri i tifozëve të gjumit të përditshëm në shtretërit e divaneve po rritet. Kjo është shumë e përshtatshme dhe kursen hapësirë ​​në dhomë. Divani gjithmonë mund të mblidhet dhe kthehet në mobilje për relaksim gjatë ditës. Sot prodhuesit mobilje të veshur me susta ofroni shumë mundësi për transformimin e divaneve ...

Lule "Peshku i Artë": përshkrim me foto, rregulla të mbarështimit, mbjelljes, kultivimit dhe kujdesit

Emri i kësaj bime të bukur vjen nga fjalët greke: nema, që do të thotë "fije" dhe anthos, e përkthyer si "lule". Kjo është për shkak të faktit se disa lloje të kësaj lule kanë një pedikel të gjatë dhe të hollë.

Përmbledhje

Emri popullor i luleve është "Goldfish". Ngjyra e luleve të saj ...

Vëllimi i unazës së gropës

Në një zonë periferike, ndonjëherë ju duhet të pajisni një gropë nëse nuk ka kanalizime qendrore aty pranë. Një opsion i mirë është përdorimi i unazave të betonit të armuar për këto qëllime. Vëllimi i secilit produkt është i ndryshëm, kështu që është e nevojshme të blini një strukturë të madhësisë së dëshiruar.

Unaza gropash

Produktet e përmendura janë bërë nga ...

Si të kulloni ujin nga titani - udhëzime hap pas hapi

Nëse, për ndonjë arsye, nuk ka energji elektrike ose gaz në një shtëpi të vendit, rekomandohet të blini një pajisje për ngrohjen e ujit që punon me dru. Përveç kësaj, një pajisje shtëpiake e ngjashme përdoret për dushe në natyrë ose pishina. Titani është ajo që quhet pajisja. Përveç…

Hippeastrum: kujdesi në shtëpi pas lulëzimit, transplantimit, ushqyerjes

Hippeastrum që lulëzon është shumë i bukur. Vetëm një herë në vit ai ka lule-yje të mëdhenj. Por ndonjëherë ato nuk shfaqen. Për të parandaluar këtë, si dhe për të mbrojtur bimën nga zbehja, kërkohet kujdes i duhur në shtëpi. Hippeastrum pas lulëzimit dhe para ...

Cila është më mirë të zgjidhni një shufër perde për perde: llojet, përcaktimi i madhësisë, përputhshmëria e ngjyrave, foto

Shufra e perdes luan një rol të rëndësishëm në krijimin e një brendshme harmonike. Ka shumë modele në shitje. Ato ndryshojnë jo vetëm në pamje, por edhe në funksionalitet. Për të gjetur opsionin më të mirë, rekomandohet të lexoni mendimin e stilistëve profesionistë. Ata do t'ju ndihmojnë të vendosni se cila është më mirë ...

Brendësia moderne e kuzhinës-dhomës së ndenjes: idetë më të mira

Një apartament standard ka zakonisht një kuzhinë të vogël. Shtë mjaft e vështirë të strehosh një familje të madhe ose mysafirë atje. Prandaj, shumë kombinojnë një dhomë me një dhomë ngjitur, zakonisht një dhomë të gjallë. Muri hiqet, duke krijuar një hapësirë ​​të përbashkët që lejon që ai të përdoret në mënyrë racionale. Ka shumë shembuj të brendshëm të një dhome të gjallë të kombinuar kuzhine. Nuancat e projektimit ...

Ahimenes: kujdesi, tiparet e kultivimit, transplanti, foto

Bimët dekorative shumëvjeçare të Achimenes, që rriten natyrshëm në tropikët e Amerikës, me kujdesin e duhur, do t'ju kënaqin për një kohë të gjatë me lulëzimin e tyre të gjatë dhe të ndritshëm. Në klimat e butë, këto bimë lulëzojnë vetëm në sezonin e ngrohtë: me fillimin e nxehtësisë së parë të pranverës ...

Një ilaç efektiv për buburrecat: një përmbledhje e barnave, përbërjes, veçorive të aplikimit, rishikime të prodhuesve

Buburrecat kanë banuar në Tokë që nga ditët e dinosaurëve. Vetëm ndryshe nga ata, këto insekte mbijetuan nga të gjitha fatkeqësitë dhe vazhdojnë ta kthejnë jetën e një personi modern në një makth të vërtetë. Buburrecat jo vetëm që duken të neveritshëm, por janë gjithashtu të aftë të përhapin infeksione të rrezikshme nëpër shtëpi, prandaj ...

Sa kohë mund të ndizni frigoriferin pas transportit: këshilla të ekspertëve

Frigoriferët janë pajisje shtëpiake me madhësi të madhe që janë të pajisura me një sistem ftohës të sofistikuar. Në këtë drejtim, ekzistojnë rregulla të veçanta për transportin e tyre. Kjo është arsyeja pse shumë njerëz që kanë blerë kohët e fundit këtë lloj pajisje janë të interesuar për një pyetje të rëndësishme: sa kohë mund të ...

Grupi i kompanive UNISTO Petrostal: rishikime, ndërtesa të reja. Ndërtimi i banesave në Shën Petersburg dhe rajonin e Leningradit

Isshtë e rëndësishme të studiohen rishikimet e UNISTO Petrostal për të gjithë blerësit e mundshëm të shtëpive që planifikojnë të blejnë prona të paluajtshme në një nga lagjet e banimit që kjo kompani po ndërton në të ardhmen e afërt. Ky është një nga zhvilluesit më të famshëm në kryeqytetin Verior, i cili ka punuar në këtë treg për një kohë të gjatë, ...

Si të vendosni siç duhet një pengesë të avullit në tavan: teknika e ekzekutimit, materialet dhe mjetet e nevojshme

Për shumë pronarë dhe zhvillues të shtëpive, është një sfidë të përcaktohet se si të instaloni siç duhet një barrierë avulli në tavan. Një shtresë e tillë izoluese është e nevojshme për të mbrojtur izolimin nga depërtimi i lagështirës nga ana e dhomës (për shembull, avujt e shtëpisë).

Barriera e avullit të tavanit

Lagështia përkeqëson vetitë e izolimit termik të materialit, kështu që ...

Varieteti i rrushit "attica": përshkrim me foto

Varieteti i rrushit "Attica" dallohet nga shija e lartë dhe tregtueshmëria. Por jo çdo kopshtar arrin të arrijë një korrje bujare dhe të qëndrueshme të këtij lloji të kulturës. Kjo është për shkak të mospërputhjes me kërkesat themelore të varietetit dhe gabimeve në teknologjinë bujqësore. Prandaj, për të arritur rezultatin e dëshiruar, duhet të lexoni ...

Kompania e ndërtimit "Elbrus": rishikime, dizajne shtëpish, menaxhim, adresë

Shqyrtimet e kompanisë ndërtimore "Elbrus" janë të rëndësishme për të gjithë ata që do të aplikojnë për shërbime në këtë kompani. Specialistët e saj janë të angazhuar në ndërtimin e shtëpive prej druri, në të cilat garantohet një jetë e rehatshme dhe me cilësi të lartë. Në këtë artikull ne do të shikojmë projektet që firma mund t'ju ofrojë, ...

Tuya Spiralis: përshkrimi, rregullat e mbjelljes dhe kujdesit për pemët

Thuja Spiralis është një pemë halore e gjatë që duket si një selvi. Ai mori emrin e tij për fidanet origjinale që rrotullohen rreth boshtit të tyre si vida. Një pemë e pjekur, pas disa prerjeve të flokëve, i ngjan një shkalle spirale. Atdheu i Thuja është Amerika Perëndimore. E importuar në Rusi shumë kohë më parë ...

Krasivoplodnik - shkurre dekorative (foto)

Kallikarpa ose kalikarparnik është një kaçubë zbukuruese që tërheq vëmendjen me frutat e saj të ndritshme vjollcë-jargavan, kjo është arsyeja pse ajo mori emrin e saj. Nuk është e vështirë të rritet dhe është në dispozicion për çdo kopshtar amator.

Përshkrimi i uzinës

Bima është një kaçubë gjetherënëse ose një pemë e vogël me një lartësi prej 1,5-3,5 ...

Instalimi i pompave në një pus: tiparet e instalimit, të gjitha fazat, këshilla të ekspertëve

Një pompë zhytëse për një pus është zgjidhja optimale për problemin e furnizimit me ujë në një vilë verore ose në një familje private. Kjo njësi me konsum minimal të energjisë dhe përpjekje për punë ju lejon të organizoni aktivitete vaditëse dhe të siguroni nevoja të tjera ekonomike. Efikasiteti i këtij sistemi varet nga ...

Konstelacioni kolone i pemës së mollës: përshkrimi, karakteristikat e varietetit, foto

Konstelacioni kolone i pemës së mollës është një përfaqësues i denjë i këtij grupi të varieteteve. Besohet se ju lejon të përfitoni sa më shumë nga zona në dispozicion, pasi praktikisht nuk ka degë anësore në të.

Features

Karakteristika kryesore e pemëve me mollë kolone është se ato praktikisht nuk kanë anësore ...

Fshesa me korrent më e fuqishme për sa i përket fuqisë së thithjes: rishikim, karakteristika, vlerësim

Artikulli do të përshkruajë fshesat me korrent më të fuqishme për sa i përket fuqisë së thithjes. Të gjithë ata ndryshojnë në llojet, qëllimin dhe modelin e tyre. Sidoqoftë, të gjithë ata me të vërtetë mund të quhen mjaft të fuqishëm.

Pse është e rëndësishme t'i kushtohet vëmendje fuqisë thithëse

Ky tregues është mjaft i rëndësishëm. Pikërisht…

Si të ngjitni një tavan të shtrirjes pas një prerjeje vetë: zgjedhja e zamit, udhëzimet. Riparimi i tavaneve të shtrirjes pas një prerjeje

Çdo pronar i shtëpisë përpiqet ta bëjë atë sa më të rehatshëm që të jetë e mundur. Për shkak të faktit se bota e materialeve të ndërtimit nuk qëndron ende, ky nuk është një problem. Sot, tavanet e shtrirë janë ndoshta lloji më i popullarizuar i dekorimit në shtëpi dhe urbane ...

Formwork për themelin: zgjedhja e materialit, dizajni, tiparet e montimit, këshilla nga ndërtuesit

Ndërtimi i çdo ndërtese fillon me ndërtimin e një baze të ngurtë betoni. Por së pari ju duhet të ndërtoni një kallëp, me të cilin mund t'i jepni themelit formën e dëshiruar. Struktura e përmendur është ndërtuar nga materiale të ndryshme ndërtimi. Për të ndërtuar saktë formularin në themel, duhet të ndiqni në mënyrë rigoroze udhëzimet, të cilat ...

Makinë larëse "Electrolux" me ngarkim vertikal: udhëzime, specifikime dhe rishikime

Një nga modelet më të njohura në tregun vendas është lavatriçe me ngarkesë të lartë Electrolux. Manuali i funksionimit në Rusisht ju lejon të kuptoni të gjitha nuancat e mirëmbajtjes dhe instalimit të kësaj njësie. Duhet të theksohet se motoja e prodhuesit është sllogani: "E bërë me inteligjencë". ...

Si të ndizni kabinën e dushit dhe si ta përdorni atë: manual udhëzimesh

Shumë prej nesh jetojnë në apartamente mjaft të ngushta të qytetit, dhe është për këtë arsye që çështja e instalimit të një kabine dushi është akute. Ai kursen hapësirë ​​në banjë. Por sot ne nuk do të përshkruajmë procesin e instalimit, ne do të prekim një temë paksa të ndryshme, ...

AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS BG CA CEB NY ZH-CN ZH-TW CO HR CS DA NL EN EO ET TL FI FR FY GL KA DE EL GU HT HA HAW IW HI HMN HU IS IG ID GA IT JA JW KN KK KM KO KU KY LO LA LV LT LB MK MG MS ML MT MI MR MN MY NE NO PS FA PL PT PA RO RU SM GD SR ST SN SD SI SK SL SO ES SU SW SV TG TA TE TH TR UK UR UZ VI CY XH YI YO ZU